Andy a její zážitky z Inov-8 Trail Tour

Andy se trošičku rozepsala o svých zážitcích z Trail Tour. Pustila se do toho po hlavě a v celkovém bodování bojuje o tu nejvyšší příčku!

Co to je Trail Tour? Proč to běháš? Proč tě není vidět tolik na závodech?

Jedná se o trošku jiný druh etapového závodu (46 etap) bez startovního čísla, který se rozběhl na konci dubna a finušuje právě teď v polovině září. Ale naštěstí budou podobné akce od Inov-8 i potom! Etapy jsou rozmístěny po celé ČR, ale také Polsku, na Slovensku a jedna královská i v Alpách. Vítězové celé tour pak pojedou do Anglie do národního parku Lake District na Inov-8 běžecký camp. Normální závody taky samozřejmě běhám, ale měla jsem pomalejší rozjezd kvůli problémům s patou a nemám letos naběan takový objem.

 

A jak ses k Trail Tour dostala?

Jako slepá k houslím 😀 Doslechla jsem se o této akci od kluků z našeho týmu LightBike. A slyšela jsem samou chválu. Samozřejmě padla hláška „zkus si zaběhnout etapku, dvě :)“. Noo a tohle byla výzva, hned jsem se toho chytla a jela si jednu zaběhnout, ale u jedné to neskončilo. Ze začátku to byla zvědavost, těď už je to ZÁVISLOST. Kdo chodí čipovat na Lysou nebo běhá Lysycup tak pochopí.

 

V jakých botech běháš Trail Tour?

Nejvíc etap mám odběháno v Inov-8 TrailTalonech 250. Je to pro mě objemová bota, které drží v jakémkoliv terénu. Na kratší etapy jsem zvolila X-talony 225.

 

Co se mi na Trail Tour líbí?

Neustále poznávám nová a zapomenutá místa, které bych jen tak nenavštívila. Baví mě soutěžit na dálku s ostatními fanatiky jako já. Každou TT si běžíš, kdy chceš a jak chceš a po nahrání na Stravu zjistíš, jak na tom jsi bodově. Noo a když se to zrovna nepovede, tak si dáš další etapu nebo si tu stejnou klidně zaběneš ještě jednou a rychleji. Jinak jsem do téhle šílenosti namočila i mého přítele Ondru, který běhá taky a prožívá se mnou, když ztratíme etapovou korunku na stravě.

 

Kam tě všude Trail Tour zavedla a která etapa byla nejkrásnější?

Pro mě nejkrásnější a zároveň i nejtěžší TT byla Blatnice. Je to místo, na které se rozhodně vrátím, ten kopec mi dal zabrat, ale taky mi hodně připomněl závod v Limone v Itálii. Proč? Tím převýšením a obtížností. Vřele doporučuji, pokud se chystáte na zahraniční skyrace. Samozřejmě těch úžasných míst bylo mnohem víc např. Králova Hola, Gory Stolove a Karpaty.

 

Co ti Trail Tour dala a co vzala?

Pro mě má každá etapa svůj příběh. Na jedné etapě se mi povedlo zvrtnou kotník a doktoři mi ho dali do sádry, ale ani tohle mě neodradilo v TT pokračovat. Na další etapě se mi povedlo ztratit mobil :). Zážitků je moc, více se o nich rozepíši, až tohle celé skončí. Utíkám si odběhnou další TT k Olomouci. A co vy? Potkáme se na nějaké?

PS: orientační běžec ze mě nebude 🙂 na hodně etapách se mi povedlo ztratit, to chce trpělivost.

Tato slideshow obsahuje JavaScript.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: