Bolístky, návrat k závodům a Inov-8 Trailtour – sezóna Andy a Ondry

Přicházíme s dalším článkem o sezóně 2017. Co nám dala a taky vzala?! Andy a Ondra patří k sobě a proto jsme je vyzpovídali najednou.

5 otázek pro Ondru

1. Čau nováčku, letos jsi toho nenaběhal tak moc jako v předešlých letech, že? Přesto, co pro tebe bylo největším úspěchem v této sezoně?

Mým největším úspěchem bylo to, že jsem zůstal celý rok zdravý a mohl se tak pomalu připravovat na sezónu následující, jelikož zdravotní problémy, které jsem měl mě dostaly až na samotné výkonnostní dno.  Co se týče sportovních úspěchů tak si myslím, že se mi povedl Skyrace na Kraličáku, kde jsem sice doběhl na začátku druhé desítky, ale ten pocit, že jsem si opět mohl zaběhnout pořádný trailový závod a pořádně to pustit v technickém seběhu byl k nezaplacení.

Kapitolou samou o sobě byla TrailTour, které nás pohltila více, než jsme čekali a celkově jsme nakonec odběhali 26 etap.

2. Jaké jsou tvé plány na rok 2018?

Přípravu směřuji na Peruna, ale určitě chci ještě před ním běžet nějaký závod jako třeba Ještěd Skyrace. Samozřejmě se chci opět po roce podívat na závody do zahraničí, takže nějaký závod ze série Skyrunningu určitě padne a moc pěkné závody mají taky v Polsku či Rakousku.

3. Máš speciální tréninkový plán nebo trenéra?

Nevím jestli je speciální, ale určitý systém v něm je. Své tréninky mám založeny na tepové frekvenci a teď v zimě je klasické období přípravy na příští sezónu, které obnáší spousty hodin tréninku na horách, také v posilovně a běhání ve městě. Samozřejmě hodně tréninku se musí nějakým způsobem kompenzovat a tak chodím do sauny a plavat.

4. Jaký závod by jsi chtěl jednou běžet? Nějaký vysněný?

No je toho spousty, strašně mé lákají závody typu extreme, tak doufám, že jednou poměřím síly se závody jako je Kima nebo Glen Coe Skyline…

5. Jak se ti líbí nová spolupráce v týmu LightBIKE a působení v týmu?

Je to pro mě obrovská výzva, motivace, odpovědnost a jsem za to opravdu rád. Doufám, že příští rok budu moci ukázat, že na to opravdu mám.

 18157355_10155091332392347_7911824070008465723_n22549969_10209988954904734_1742958043833978831_n

5 otázek pro Andy

 

1. Co bylo pro tebe největším úspěchem v této sezoně?

Největší výhra pro mě byla, že jsem se po operaci paty a kotníku v sádře dokázala vrátit do sezony a závodit. Nakonec jsem závody musela hodně pozměnit, i když moje srdcovka jsou hory, tak letos jsem hodně běhala po silnici. Věřím, že příští rok budu opět brázdit vrcholky hor😊

A úspěchy?

Běh Olympijského dne – Ostrava – 1. místo – 5 km

Craft RUN Fest – Ostrava- 1. místo – 10 km

Breda City trail – Opava- 1. místo – 10 km

Havířovská desítka – 2. místo – 10 km

2. Paráda. Takže příští rok i více hor? Jaké jsou tvé plány na rok 2018?

Pro mě už částečně sezona 2018 začala, a to objemovou přípravou. Mnozí se mě ptají, proč nezávodím? Je to hlavně z důvodu, že teď běháme objemy a z objemů nejde kvalitně závodit, proto jsem přes zimu závody víceméně vypustila, aby bylo tělo připraveno na příští sezonu.

3. Jak moc řešíš stravu? Nějaké sypačky?

😀 dneska jsem snědla 3 řízky… ano strava je hodně důležitá. Když mám před závody, tak přemýšlím nad tím, co si dám na snídani a v závodě. V přípravném období to neřeším nijak striktně, když mám chuť na nějakou prasárnu, tak si jí dám, ale vyloženě to nevyhledávám.

4. Jaký je tvůj srdcový závod? Na který vzpomínáš vůbec nejvíc?

Hostýnská Osma, je to závod, který mi změnil život. Poprvé jsem ho běžela, když jsem byla silniční běžec a vůbec jsem netušila, že mě ten závod tak odrovná. Na druhou stranu jsem si po tomhle závodě řekla, že je to pro mě výzva běhat intenzivně v horách a ten pocit v cíli po dlouhém závodě je nepopsatelný.  Samozřejmě je plno krásných závodů, jak u nás, tak v zahraničí (pozn. red.: Andy hned zvítězila).

5. Letos jste s Ondrou procestovali celé Česko a Slovensko a odběhali skoro celou Inov-8 TrailTour. Takové vaše soukromé závody, co? Jaké z toho máš zážitky?

Hooodně intenzivní. Na začátku jsem si řekla, že si zaběhnu pár etap u nás, ale nakonec to mě i Ondru pohltilo. Máme plno krásných zážitků, dostali jsme se na místa, kde se normálně nepodíváte. Hodnotím to pozitivně, ale ke konci jsme si říkali, že už to asi nikdy nepoběžíme. TT nám vzala hodně času a taky jsme se nemohli naplno věnovat tréninkové přípravě. Mnohdy jsme odběhli 4 etapy ve 3 dnech a únava se sčítala. Celkem jsme nastoupali cca 14.000 m. V konečném hodnocení se mi povedlo ukořistit 2. místo a vyhrát 2 etapy. Jsem ráda, že jsme TT s Ondrou dokončili ve zdraví a příští rok to nebude v takovém objemu, i když to bylo parádní 😀

bty

hdr

dav

22549619_1320341161410555_7629692008655429738_n

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: